جمعه ۲۵ خرداد ۰۳

چه چیزی باید درباره حفاری چاه بدانیم؟

۴۰۷ بازديد

برای کسانی که از ما میخواهند "خارج از شبکه" زندگی کنند، داشتن آب شیرین و بدون درمان شیمیایی بسیار مهم است. یکی از بهترین راه های حل این مسئله این است که با رانندگی یا حفاری به خوبی خود را به شیر آب به منابع آب زیرزمینی. در بسیاری از مناطق، آبهای زیرزمینی بطور قابل توجهی خالص تر از هر منبع دیگری هستند، زیرا زمین به طور کامل توسط زمین فیلتر شده است، به طوری که آب باران به آرامی به سطح آب تخلیه می شود. و حتی اگر شما یک علاقه مندان به خارج از شبکه نیستید، آب های زیرزمینی ممکن است تنها راه عملی برای به دست آوردن آب شیرین در یک منطقه روستایی باشد.

 

اما ملاحظات مهمی وجود دارد که به تعیین اینکه آیا رانندگی یا حفاری چاه خود امکانپذیر است یا خیر، و چگونگی پیچیده (و گران) این فرآیند، تعیین خواهد شد.

قبل از اینکه تو شروع کنی

اگر شما فقط در یک شیوه زندگی خارج از شبکه یا روستایی شروع به کار کرده اید، قبل از اینکه حتی یک مکان را برای منزل خود انتخاب کنید، برای بررسی مکان هایی که شرایط خاک مناسب برای نصب یک چاه مناسب است، با دفتر مطالعات زمین شناسی محلی خود را بررسی کنید. این ممکن است تعیین کند که آیا شما قادر خواهید بود خودتان را به خوبی بسازید یا باید یک شرکت حرفه ای حفاری استخدام کنید تا این کار را انجام دهید. هنگامی که شما می دانید یک خدمات چاه فاضلاب در محل ساخت خود امکان پذیر است، موارد زیر را در نظر بگیرید:

Drive or Drill Your Own Well

 

ماهیت عرضه آب های زیرزمینی را تعیین کنید.


آبهای زیرزمینی هنگامی که آبهای زیرزمینی مخازن زیرزمینی تشکیل می دهند، به راحتی تمرین می کنند یا رانندگی می کنند، اما این در واقع یک وضعیت نسبتا نادر است. اغلب، منابع آب زیرزمینی در لایه های شن و ماسه متخلخل وجود دارد و در اینجا روند ایجاد یک چاه می تواند مشکل تر باشد، هر چند به هیچ وجه غیرممکن است.

 

تعیین عمق عرضه آب های زیرزمینی.

 این خیلی زیاد است از منطقه تا منطقه. روش لایروبی چاه فاضلاب در بعضی مناطق، آب های زیرزمینی ممکن است تنها چند متر زیر سطح باشد؛ در مناطق دیگر، این می تواند صدها پا عمیق باشد. عمق آب های زیرزمینی ممکن است چگونگی تعیین کند و اگر شما می توانید به خوبی خود را رانندگی یا تمرین کنید. برای آب آشامیدنی خوب، شما باید به اندازه کافی عمیق بکشید. آب قابل قبول معمولا نیاز به حداقل 30 فوت دارد، اما آب بهتر معمولا عمیق تر می شود. هر چیزی را در یک محیط شاداب و مرطوب در اختیار داشته باشید.

تصمیم بگیرید که چاهها رانده شوند یا حفاری شوند. این فرآیندهای کاملا متفاوت است که به عمق آب زیرزمینی و ماهیت خاک بستگی دارد.

 

برای بررسی اینکه آیا مجوز مورد نیاز است با بخش ساختمان محلی خود چک کنید. در اکثر نقاط، مجوز لازم است، زیرا کیفیت آب آشامیدنی مربوط به بهداشت عمومی است.

اگر یک کمپنی محلی خدماتی را به املاک و مستغلات در مجاورت ارائه می دهد، با آنها چک کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ خطوط خدمات زیر زمینی از اموال خود عبور نمی کنند. اگر آنها را انجام دهید، محل آنها را قبل از شروع خستگی، تعیین کنید.

تعیین اینکه آیا خطوط فاضلاب، مخازن قدیمی یا سیستم های سپتیک در زمین وجود دارد. آنچه را که کد ساختمان محلی شما نیاز دارد، تا آنجا که به اندازه فاصله یا عقب افتاده است، پیدا کنید. اگر کد محلی شما به طور خاص به آن پاسخ ندهد، باید حداقل 50 پا را از آنها بکشید تا از تامین آب خود آگاه شوید.

 

رانندگی خوب: یک مرورگر

گران تر، اما فیزیکی تر، راه برای ایجاد یک آب شیرین آب، این است که آن را رانندگی کنید. رانندگی فرآیند خسته کننده را به خوبی می گذارد، به طوری که به طور معناداری طول لوله را به طور مستقیم از زمین عبور می دهد تا ستون لوله گذاری به آب منتقل شود. برخی از انواع خاک باعث رانندگی دشوار یا غیر ممکن می شود. به عنوان مثال، اگر خاک شما حفر چاه ارت تهران در محدوده شما زیاد است، ممکن است به راحتی رانندگی کنید. به همین ترتیب، در مناطقی سنگین با سنگ یخبندان یا سنگ بستر کم عمق، رانندگی خوب ممکن است غیر ممکن باشد. در چنین مکان هایی، حفاری تنها گزینه است، و معمولا به یک تیم حفاری حرفه ای نیاز دارد.

 

 

ابزار و مواد مورد نیاز برای کندن یک چاه شامل موارد زیر است:

 

 

 

 1. یک حفار پست حفاری برای حفاری سوراخ حفاری عمیق 2 پا برای خنک کردن شما
 2. یک سیستم خوب از لوله گالوانیزه، با هم با یک پیچ و مهره و نقطه سخت در انتهای رشته
 3. یک راننده پست - همان ابزار مورد استفاده برای نصب پست های حصار فلزی است
 4. لوله روده فولادی گالوانیزه در بخش های 5 پا
 5. یک پمپ
 6. سوپاپ
 7. کلاه رانندگی
 8. اتصال لوله-نخ
 9. آچار لوله
 10. حداقل 30 فوت رشته با وزن متصل به انتهای

فرآیند رانندگی به نظر می رسد به شرح زیر است:

 

 1. حفاری سوراخ 2 فوت حفاری با حفاری سوراخ پست.
 2. با راننده پست، بخش اول قسمت چاه را به سوراخ رانده تا حدود 10 اینچ در بالای زمین باقی بماند.
 3. بخش دیگری از لوله را با از بین بردن کلاه و نصب اتصالات داخلی رشته اضافه کنید. کلاه را برای حفاظت از نخ ها جایگزین کنید و رانندگی را ادامه دهید، بخش های لوله را اضافه کنید، هر بخش حدود 10 اینچ بر روی زمین نشان داده شده است.
 4. همچنان لوله های خود را وارد کنید. هنگامی که شما به لوله ضربه بزنید صدای توخالی را می شنوید، می بینید که به آب رسیده اید.
 5. برای تعیین اینکه عمیق شما در جدول آب قرار دارد، کلاه را بر روی لوله بردارید و رشته وزنی را از لوله بردارید. هنگامی که آن را به پایین می رساند، آن را بکشید تا ببینید که چقدر رشته مرطوب است. همچنان رانندگی نقطه ای را ادامه دهید تا مطمئن شوید کل صفحه نمایش زیر آب است.
 6. پمپ خود را به خوبی ببندید تا ببینید که سریع آن را آب می کند. چاه های رانده شده به اندازه چاه های حفر شده آب تولید نمی کنند، اما شما باید حداقل پنج گالن آب در دقیقه را از چاه رانده شده خود دریافت کنید. اگر نه، پمپ را برداشته، کلاه را در انتهای لوله ببندید، و همچنان رانندگی لوله را ادامه دهید.
 7. همچنان پمپ را مجددا نصب کنید و جریان را آزمایش کنید، زیرا چاه را در 5 فوت افزایش می دهید. هنگامی که شما به سرعت جریان حداقل پنج گالن آب در دقیقه رسیده اید، شما آماده هستید که پمپ خود را متصل کنید و شروع به جمع آوری آب کنید.
 8. حفاری یک چاه: یک بررسی
 9. اگر شرایط خاک در منطقه شما (یا محدودیتهای نیروی فیزیکی) ممکن است شما را از داشتن یک رانندگی خوب ممنوع سازد، می توانید به متخصص حرفه ای مراجعه کنید (که نسبتا گران است)، یا میتوانید کیتی را بخرید و وسایل مورد نیاز برای تمرین را بفروشید خوب خودت این ممکن است یک روند دشوار باشد، و مگر اینکه شما واقعا برای تکمیل خودکفا باشید، اکثر مردم حرفه ای را برای انجام این کار استخدام می کنند.
 10. هنگامی که شرایط خاک دقیقا درست است، می توانید از یک کیت خوب حفاری DIY استفاده کنید. انواع کیت های حفاری در دسترس هستند برای فروش، مانند یک ارائه شده توسط howtodrillawell.com، که شامل بسیاری از ابزارها و مواد به جز لوله های پی وی سی است که لوله های دائمی را تشکیل می دهند. این کیت خاص برای حدود 700 دلار فروخته می شود. این فرایند با استفاده از یک موتور هواپیما برای رانندگی یک چرخش دوار است که سبب کاهش خاک می شود، که مخلوط با آب است و از طریق لوله توخالی به عنوان یک دوغاب، به عنوان کمی که از طریق زمین وارد می شود، مکیده می شود. این کیت همراه با یک ویدیو و دستورالعمل کامل است که شما را از طریق مرحله فرآیند گام به گام.
 11. همراه با لوله های پی وی سی، شما نیاز به یک پمپ خوب دائمی دارید. اگر شما عمیق تر از 50 پا و یا بیشتر، شما نیاز به یک پمپ شناور، زمین در زمین برای حرکت آب به سطح. اطمینان حاصل کنید که هزینه آن را در برآورد خود شامل کنید.

 

کیفیت آب

صرفنظر از اینکه آیا درایو یا درایو خود را تمرین کنید، اولین 100 گالن آب گلدان خواهد بود. هنگامی که از علامت 100 گالن عبور می کنید، آب و هوا باید روشن شود. و هرگز از آب خود برای مصرف استفاده نکنید تا اینکه آن را تست کنید تا اطمینان حاصل شود که آن را با هر نوع مواد شیمیایی، باکتری یا سایر مواد خارجی آلوده نکنید.

 

خط پایین

خوب بودن خود را با رانندگی یا حفاری ممکن است زمانی که شرایط خاک مناسب است و زمانی که سطح آب در سطح مناسب، بین 30 تا 50 فوت در عمق باشد. اما هنگامی که شرایط خاک دشوارتر می شود یا وقتی که سطح آب بسیار عمیق است، حفاری حرفه ای واقعا بهترین پاسخ است.

 

پادگان دو کوهه کجاست؟

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.